Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tarımın otomatik yol arkadaşı ATU 300 ile geleceğinizi güvence altına alın

AutoTrac Universal 300 (ATU 300) Dümenleme Sistemi, tarım sektörünü baştan aşağı değiştiren bir teknolojik yenilik olarak öne çıkıyor. Bu sistem, performansı kanıtlanmış çözümleriyle eski John Deere modellerinden başlayarak 600’den fazla farklı tarım makinesi için uygunluğunu kanıtlıyor. Kurulum ve günlük kullanımdaki pratikliğiyle dikkat çeken ATU 300, sağlam ve güvenilir yapısı sayesinde kabinsiz traktörlerden, modern makinelerle entegrasyona kadar geniş bir yelpazede etkili bir performans sunuyor. Zorlu koşullarda bile, düşük görüş alanı veya engebeli arazi gibi durumlarda dahi tarlaların ideal mahsul aralığı korunarak işlenmesini sağlayarak çiftçilere güvenilir bir tarım deneyimi sunuyor.

AutoTrac Unıversal 300 (ATU 300) Dümenleme Sistemi; performansı kanıtlanmış, birçok markaya uygun çözümüyle, eski John Deere modellerinden alternatif markalara kadar 600’den fazla makine için uygun bir kullanım sunuyor. ATU 300 birimi, 30 dakikadan kısa sürede makineden makineye kolayca aktarılabiliyor. Kurulum ve kullanım kolaylığının yanı sıra oldukça sağlam ve güvenilir olan ATU 300, kabinsiz traktörler için de uygulanabiliyor. ATU 300, diğer universal sistemlere göre daha yavaş şekilde (minimum 0,5 km/sa çalışma hızıyla) çalışmalarınızı gerçekleştirilebilmenizi sağlıyor.

AutoTrac kumanda birimi: Karma filolar için hassas kılavuzluk

Eski John Deere makinelerinin yanı sıra diğer üreticilerin makineleri de John Deere kılavuzluğundan tam performansta faydalanabiliyor. Yalnızca AutoTrac kumanda birimi takılarak eksiksiz bileşen entegrasyonu sağlanıyor. Hızlı bir şekilde hat alımının rahatlığıyla verimlilik artıyor. AutoTrac kumanda birimi, karışık filolara entegre yüksek hassasiyetli rehberlik sağlıyor. Orijinal direksiyon ve kabin tasarımını korunarak John Deere Aktif Ekipman Kılavuzu ile uyumlu olarak çalışıyor. Ayrıca en yeni John Deere makinelerinden bilinen oldukça benzer kılavuzluk kullanışlılığı ile kolaylık sağlanıyor. AutoTrac kumanda birimi; John Deere, Fendt, Case, New Holland, Deutz-Fahr, Massey Ferguson gibi 380’den fazla marka modeli için onaylanmış bir hizmet sunuyor.

• Karışık filolarda premium John Deere rehberliği

• Tüm en güncel John Deere ekran ve alıcılarıyla uyumlu

• ATU 300 bileşenleri; makineler arasında taşınabiliyor ve 30 dakikadan az bir sürede kurulum yapılabiliyor

• Yalnızca 0,5 km/sa minimum hız

• Su ve toz geçirmiyor

• Açık platformlu traktörler için onaylandı (4. nesil 4240, G5 ve G5Plus Universal ekran)

• Tüm doğruluk seviyelerine ulaşım

• Sistem, otomatik olarak 5 dakika içinde kalibre ediliyor

AutoTrac kumanda birimi: Karma filolar için hassas kılavuzluk

Eski John Deere makinelerinin yanı sıra diğer üreticilerin makineleri de John Deere kılavuzluğundan tam performansta faydalanabiliyor. Yalnızca AutoTrac kumanda birimi takılarak eksiksiz bileşen entegrasyonu sağlanıyor. Hızlı bir şekilde hat alımının rahatlığıyla verimlilik artıyor. AutoTrac kumanda birimi, karışık filolara entegre yüksek hassasiyetli rehberlik sağlıyor. Orijinal direksiyon ve kabin tasarımını korunarak John Deere Aktif Ekipman Kılavuzu ile uyumlu olarak çalışıyor. Ayrıca en yeni John Deere makinelerinden bilinen oldukça benzer kılavuzluk kullanışlılığı ile kolaylık sağlanıyor. AutoTrac kumanda birimi; John Deere, Fendt, Case, New Holland, Deutz-Fahr, Massey Ferguson gibi 380’den fazla marka modeli için onaylanmış bir hizmet sunuyor.

AutoTrac ile üretkenliğinizi artırın: “Başlangıçtan itibaren hassasiyet”

AutoTrac; yakıt, gübre ve kimyasallarda girdi maliyetini düşürürken üst düzey bir konfor ekleyerek verimliliğinizi artırıyor. Düşük görüş alanı (örneğin; gece, toz, sis) veya engebeli arazi gibi zorlu koşullarda bile, tarlalarınız daima ideal mahsul aralığını sağlamak için kusursuz doğrulukla işleniyor.

Sağladığı avantajlar

• Dümenleme sistemleri, operatörün stresini azaltıyor ve bu da sürücünün daha az hata yapması ve daha iyi performans göstermesi açısından karşılık veriyor.

• Daha az geçiş ile azaltılmış çakışma ve boşluk

• %8’e varan girdi maliyetlerinin azaltılması

• %14’e varan verimlilik artışı

• Zorlu koşullarında daha uzun çalışma süreleri

• Daha az toprak sıkışması

• 6R traktörlerde 0,1 km/sa’ya varan hızlarda işlem

Verimli tarım uygulamaları

John Deere Otomatik Dümenleme Sistemi (ATU 300), tarım uygulamalarının hassasiyeti ve verimliliği artırarak çiftçilere, çeşitli koşullarda etkili bir şekilde çalışma araçları sağlıyor. Bu da sürdürülebilir ve verimli tarım uygulamalarına katkıda bulunuyor.

Tekrarlanabilirlik: Alıcının zaman içinde aynı konumu sürekli bir şekilde üretebilme yeteneği ile ilgili. Bu, yalnızca tek bir geçişte değil, aynı zamanda birden fazla geçişte ve tüm ekim veya hasat mevsimi boyunca doğruluğu sürdürmek için önemli.

Eğim Dengeleme Modülü (TCM): Bu modül, John Deere ATU 300 Dümenleme Sistemi içine entegre edilen bir özellik. Eğim Dengeleme Modülünün başlıca amacı, tarladaki eğimi ve yükseltiyi hesaba katarak konum veya navigasyon verilerini buna göre ayarlıyor.

Geçişten geçişe doğruluk: Bu özellik tarladaki ardışık geçişlerde ekipmanın hassasiyetini ifade ediyor. Amacı; her geçişin öncekine yakın bir şekilde hizalanmasını sağlamak, örtüşmeyi veya boşlukları minimumda tutmak. Geçişten geçişe doğru konumlandırma, ekim gibi işlemler için de önemli. Aynı zamanda sıraların konumu, optimal mahsul büyümesi için kritik bir noktayı temsil ediyor.

Artan verimlilik: AutoTrac, operatörlere yönlendirme işlemini tutarlı bir hassasiyetle sürdürmelerine yardımcı olarak genel verimliliği önemli ölçüde artırıyor. Sistem; yönlendirmeyi üstlendiği için operatörler, diğer önemli görevlere odaklanabiliyor. (Örneğin; ekipman ayarlarını düzenleme ve tarla koşullarını izleme gibi.)

Operatör dakikliği: Yönlendirme işlemini otomatikleştirerek AutoTrac, operatörlerin tarla operasyonları sırasında daha dakik olmalarına olanak tanıyor. Bu, güvenlik ve genel verimlilik açısından önemli, çünkü operatörler beklenmedik zorluklara veya tarla ortamındaki değişikliklere hızlı bir şekilde yanıt verebiliyorlar.

Zorlu koşullarda güven: Sistem, operatörlere; yağmur, toz, sis veya gece gibi zorlu koşullarda bile güvenle çalışma imkanı tanıyor. Bu yetenek özellikle çalışma saatlerini uzatıyor ve çiftçilere tarlada geçirdikleri süreyi en iyi şekilde değerlendirme olanağı sağlıyor.

Düzenli sıra aralığı: AutoTrac, sıraların eşit aralıklarla yerleştirilmesini sağlayarak daha homojen ve verimli; ekim, bakım veya hasat işlemlerine katkıda bulunuyor. Bu hassasiyet düzeyi, mahsul verimleri ve genel çiftlik yönetimi açısından olumlu sonuçlar doğuruyor.

Rakiplere göre öne çıkan özellikler

John Deere argümanı

Yaklaşık 30 dakika içerisinde kurulum. Makineden makineye taşınması kolay

5 dakikadan kısa sürede ekran üzerinden otomatik kalibrasyon

Daha hızlı sistem katılımı için erişilebilir devam düğmesi

Hava koşullarına dayanıklı tasarım. Kabinsiz traktörlere uyumlu

Geriye dönük uyumluluk 45 sn.

ISOBUS ekipman kontrolü yalnızca bir ISOBUS kablo tesisatı kullanılarak mümkün

Universal Ekranlar Değişken Oranlı Uygulama, Dokümantasyon ve DataSyncin tabanına sahip

G5Plus Universal ekranlı standartta AutoTrac ve bölüm kontrolü

Kalıcı lisans mevcut

Sadece farkını ödeyerek istenilen zamanda yükseltme yapılabiliyor

Bölüm Kontrolü – ISOBUS uyumlu ekipman kullanırken Tak & Çalıştır

ATU300 ile uyumlu Saha İçi Veri paylaşımı, rehberlik bilgilerini 6 adede kadar ekranda paylaşarak performansı en üst düzeye çıkarıyor

Ekranda daha hızlı ve daha sezgisel gezinme. Ekranlar arasında tablet benzeri kaydırma işlevi

Kişiselleştirilebilir ekran ara yüzü

Müşterinin en son yazılım sürümüyle çalışır durumda kalmasını sağlayan kablosuz yazılım güncellemeleri

Kaliteli müşteri/bayi desteği

Daha iyi çalışma görünürlüğü için genişletilmiş monitörün kurulumu mümkün

PIN kodu güvenliğine ek olarak alıcıyı kilitleyerek daha fazla koruma sağlıyor

Modem/radyo RTK anteninin alıcıya kolay takılması ve çıkarılması

Rakip argümanı

İki saatin altında kurulum süresi

Direksiyon açısı sensörü kalibrasyonu gerekli

Ekrandaki devam düğmesi. Dikkat dağılması operatör hatalarına yol açabiliyor

EZ-Pilot Pro geriye dönük olarak uyumlu. 15 sn. EZ-Pilot geriye dönük uyumlu değil

ISOBUS ekipman kontrolü, Field-IQ ISOBUS kontrol ünitesine ihtiyaç duyuluyor

Hassas tarım çözümlerine erişim sağlamak için tek etkinleştirme veya lisans

Değişken Oranlı Uygulama ve Bölüm Kontrolü, Field-IQ ISOBUS’a ihtiyaç duyuyor (Kontrol ünitesi ve yazılım aktivasyonu)

Saha İçi Veri Paylaşımına benzer bir aktivasyon bulunmuyor

Hırsızlığa karşı manuel koruma yok, yalnızca PIN koduyla yapılıyor

RTK radyo alıcının altına monte ediliyor, bu da daha fazla kurulum süresi anlamına geliyor

Müşteri tarafından USB veya kablosuz aracılığıyla yüklenen ürün yazılımı güncellemeleri (OfficeSync aboneliği gerekli)

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Doken Teknoloji, AX3000 ile tarlada verimliliği artırıyor

SONRAKİ HABER

Hayvancılık sektöründe kullanılan tarım makinelerinde yeni yatırımlar hedefleniyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share